
Szkolenie termowizja - inspekcje dronem
Szkolenie teoretyczne i praktyczne dla pilotów bezzałogowych statków powietrznych, koncentrujące się na ich zastosowaniu w sektorze energetyki, ze szczególnym uwzględnieniem inspekcji instalacji fotowoltaicznych.
Szkolenie otwiera furtkę do efektywnego wdrożenia technologii BSP w procesy diagnostyki i monitoringu infrastruktury energetycznej. Wykorzystanie dronów w inspekcjach umożliwia znaczną optymalizację czasu oraz zwiększenie bezpieczeństwa realizowanych działań w porównaniu do tradycyjnych metod pomiarowych.
Szkolenie teoretyczne online i praktyczne do uzyskania europejskiego certyfikatu kompetencji pilota bezzałogowego statku powietrznego w kategorii Szczególnej.
Pakiet szkolenia zawiera uprawnienia europejskie STS-01 (teoria e-learning + praktyka + egzamin teoretyczny) oraz moduł specjalistyczny z zakresu wykorzystania termowizji w sektorze OZE (teoria e-learning + praktyka).
Jakie mam korzyści z posiadania uprawnień STS-01?
Certyfikat kompetencji pilota bezzałogowego statku powietrznego w kategorii Szczególnej STS-01 umożliwia Tobie wykonywanie lotów średniego ryzyka w zasięgu wzroku (VLOS), dronami z klasą C5.
Dla kogo przewidziane są uprawnienia STS-01 w kat. szczególnej?
Szkolenie skierowane jest do przedsiębiorstw oraz instytucji wykorzystujących zaawansowane drony do realizacji profesjonalnych usług. Uprawnienia te znajdują szczególne zastosowanie w branży budowlanej, inżynieryjnej oraz w służbach porządku publicznego, gdzie operacje w zasięgu wzroku umożliwiają efektywne wykonywanie zadań operacyjnych i biznesowych.
Jakie składowe zawiera szkolenie w scenariuszu STS-01?
Zakres szkolenia w kat. szczególnej STS-01 obejmuje:
- Część teoretyczną na platformie e-learningowej
- Szkolenie praktyczne na świeżym powietrzu (6h)
- Egzamin teoretyczny online
Co oferujemy jako ośrodek szkolenia?
Przede wszystkim wiedzę opartą o wieloletnie doświadczenie z prowadzenia certyfikowanych szkoleń. Do kursantów podchodzimy w sposób indywidualny – zapoznajemy się z realnymi potrzebami uczestników i na podstawie tego przygotowujemy harmonogram szkolenia.
Szkolenia teoretyczne na nowoczesnej platformie e-learningowej zgodne są z aktualnymi przepisami prawnymi, dzięki czemu nie musisz mieć obaw o to, że nabędziesz nieaktualną wiedzę.
Praktyczne szkolenia odbywają się z wykorzystaniem dronów najnowszej technologii, dzięki czemu zdobędziesz cenne doświadczenie i poznasz aktualne, zaawansowane standardy technologiczne.
Po ukończonym szkoleniu zapewniamy wsparcie – chętnie pomożemy Tobie w wyborze drona dostosowanego do Twoich potrzeb, a jeśli jakieś zagadnienie związane z prawem lotniczym nie będzie dla Ciebie do końca jasne, również postaramy się odpowiedzieć na wszelkie pytania.
Czy warto wybrać szkolenie STS-01?
Uważamy, że odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od kilku czynników – szczególnie potencjalnych zastosowań. Jeśli nie jesteś przekonany czy to szkolenie jest właśnie dla Ciebie, serdecznie zapraszamy do kontaktu (kliknij tutaj), chętnie doradzimy Tobie odpowiednie rozwiązanie. Może się zdarzyć, że dla Twoich potrzeb (lub Twojej firmy) wystarczające będzie szkolenie w kategorii Otwartej.
Nie podlega jednak wątpliwości, że dynamicznie rozwijająca się technologia bezzałogowych statków powietrznych okazuje się być bardzo przydatna w wielu sektorach gospodarki, takich jak energetyka, budownictwo, geodezja, leśnictwo, poszukiwania i ratownictwo, transport oraz bezpieczeństwo publiczne. W związku z tym stale rośnie zapotrzebowanie na rynku pracy na prawidłowo wyszkolonych pilotów dronów – świadomych swojej wiedzy teoretycznej i praktycznej.
SZKOLENIE TEORETYCZNE
Szkolenie teoretyczne odbywa się za pośrednictwem kursu na platformie e-larningowej.
Zakres merytoryczny szkolenie obejmuje następujące moduły:
- Przepisy lotnicze
- Ograniczenia możliwości człowieka
- Procedury operacyjne
- Techniczne i operacyjne środki ograniczające ryzyko w powietrzu
- Ogólna wiedza na temat systemów bezzałogowych statków powietrznych
- Meteorologia
- Osiągi systemu bezzałogowego statku powietrznego
- Techniczne i operacyjne środki ograniczające ryzyko na ziemi
SZKOLENIE PRAKTYCZNE Z INSTRUKTOREM
Część praktyczna szkolenia odbywa się na świeżym powietrzu w terenie i obejmuje swoim zakresem 6-godzinne zajęcia praktyczne z doświadczonym i certyfikowanym instruktorem, pod okiem którego nauczysz się wszelkich czynności przed lotem i po locie, przydatnych manewrów oraz obsługi niezbędnych aplikacji. Stosujemy również podejście ”sam na sam”, gwarantując, że podczas szkolenia nie będziesz musiał/a dzielić obszaru lotu z innym kursantem.
Szkolenie praktyczne obejmuje następujące zagadnienia:
- Przygotowanie do lotu - kontrola urządzeń i systemów bezzałogowych statków powietrznych
- Prawidłowe zgłaszanie lotu
- Obsługa naziemna - ustawienia w aplikacji i ocena otoczenia pod względem bezpieczeństwa
- Ocena zdatności do lotu bezzałogowego statku powietrznego
- Ćwiczenia praktyczne - wykonywanie efektywnych czynności lotniczych
- Praktyka w locie - sytuacje awaryjne
- Zachowanie w sytuacjach odbiegających od normy
- Procedury po zakończeniu lotu
- Aspekty techniczne kamery - jak prawidłowo ustawić parametry kamery?
- Podstawy tworzenia materiałów foto-wideo za pomocą drona
EGZAMIN TEORETYCZNY
Dowiedz się więcej w zakładce egzamin.
Czy egzamin jest potrzebny?
Tak, podstawą uzyskania uprawnień w kategorii szczególnej jest zaliczenie egzaminu teoretycznego w formie testu jednokrotnego wyboru (online). Egzamin składa się z 40 losowo wybranych pytań. Do zdania egzaminu wymagane jest uzyskanie co najmniej 75% poprawnych odpowiedzi.
Zakres teoretyczny egzaminu STS-01 w formie online:
- Przepisy lotnicze
- Ograniczenia możliwości człowieka
- Procedury operacyjne
- Techniczne i operacyjne środki ograniczające ryzyko w powietrzu
- Ogólna wiedza na temat systemów bezzałogowych statków powietrznych
- Meteorologia
- Osiągi systemu bezzałogowego statku powietrznego
- Techniczne i operacyjne środki ograniczające ryzyko na ziemi
Egzamin z wiedzy teoretycznej A2:
Egzamin teoretyczny z zakresu podkategorii A2 kat. Otwartej przeprowadzamy w formie stacjonarnej na chwilę przed rozpoczęciem szkolenia praktycznego. Egzamin składa się z 30 pytań jednokrotnego wyboru. Warunkiem zaliczenia egzaminu jest udzielenie prawidłowej odpowiedzi na co najmniej 75% pytań. Warunkiem otrzymania kompetencji pilota A2 jest złożenie oświadczenia o samokształceniu praktycznym, które pomagamy sporządzić przed przystąpieniem do egzaminu teoretycznego.
Co należy zrobić przed zapisaniem się na szkolenie?
Przed rozpoczęciem szkolenia należy uzyskać kompetencje pilota A1/A3. Nie przejmuj się, szkolenie to jest darmowe! Poniżej umieściliśmy instrukcję jak założyć profil pilota i operatora w systemie KSID oraz jak nabyć uprawnienia A1/A3.
1. Wejdź na stronę https://drony.gov.pl/
2. Wybierz opcję ”Zarejestruj się”.
3. Rejestrując się podaj swój aktualny adres e-mail oraz numer telefonu, a następnie kliknij ”Rejestruj”. Ważne! Podaj prywatny adres e-mail, nawet jeśli na szkolenie skierowała Cię firma.
4. Na wprowadzony adres e-mail otrzymasz wiadomość zawierającą link aktywacyjny.
5. Uzupełnij wszelkie wymagane pola, utwórz hasło zgodnie z wymaganiami oraz wpisz kod aktywacyjny, który zostanie wysłany w wiadomości SMS na podany numer telefonu.
6. Pu uzupełnieniu danych i ponownym logowaniu wybierz opcję ”Dodaj profil pilota”.
7. Po uzupełnieniu niezbędnych informacji i ponownym logowaniu przejdź do zakładki ”szkolenia i egzaminy – wyniki” (po lewej stronie). Następnie ”przejdź do szkoleń” w prawym górnym rogu strony.
8. Przekierowanie powinno otworzyć się w nowej karcie przeglądarki. W połowie strony możesz wybrać ”Kurs A1/A3”.
9. Po zakończonym szkoleniu powróć do strony głównej, a następnie wybierz zakładkę ”Egzamin A1/A3”.
10. Egzamin składa się z 30 pytań jednokrotnego wyboru. Aby zaliczyć egzamin musisz uzyskać co najmniej 75% prawidłowych odpowiedzi.
Jeśli udało Ci się zaliczyć egzamin – gratulujemy! Po zdanym egzaminie wróć do Krajowego Systemu Informacji Dronowej (KSID) pod adresem https://uav.pansa.pl/
Platforma ta umożliwia Tobie pobranie potwierdzenia zdania egzaminu A1/A3 oraz potwierdzenia rejestracji operatora.
- Kurs online
- Szkolenie praktyczne: 8h
- Dostęp do kursu: 12 miesięcy
- Certyfikat
Aby dowiedzieć się czy szkolenie jest właśnie dla Ciebie, skontaktuj się z nami!