Categories Kategoria Otwarta

Europejskie uprawnienia A1/A2/A3 (kat. Otwarta)

Szkolenie do kategorii otwartej A1/A2/A3

Certyfikat kompetencji umożliwia wykonywanie lotów niskiego ryzyka w zasięgu widoczności wzrokowej (VLOS) do wysokości 120 m, dronem o masie startowej poniżej 25 kg, bez konieczności uzyskania zezwolenia od Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Szkolenie teoretyczne online i praktyczne do uzyskania europejskiego certyfikatu kompetencji pilota bezzałogowego statku powietrznego w kategorii Otwartej. 

Jakie mam korzyści z posiadania uprawnienia pilota drona w kategorii Otwartej?

Certyfikat kompetencji pilota bezzałogowego statku powietrznego w kategorii Otwartej umożliwia Tobie wykonywanie lotów o niskim ryzyku w zasięgu wzroku (VLOS) do wysokości 120 m.

Dlaczego warto rozszerzyć swoje kwalifikacje o podkategorię A2 kategorii Otwartej?

Biorąc pod uwagę wykonywanie lotów, które najczęściej odbywa się w terenie zabudowanym, czyli w bliskiej odległości od osób postronnych i zabudowy, uprawnienie A2 umożliwia Tobie loty w takich miejscach.

Dodatkowo, kategoria A2 upoważnia Cię do poruszania się dronami z nadaną klasą C2, rozszerzając spektrum możliwości świadczonych usług, ale również zastosowań czysto rekreacyjnych.

Dla kogo przewidziane są uprawnienia w kategorii Otwartej?

Oferta tego szkolenia skierowana jest dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z dronami. Podczas szkolenia nabędziesz wiedzę i umiejętności zapewniające świadome wykonywanie lotów samodzielnie. 

Jeśli planujesz wykorzystać lekkie drony do celów fotograficznych lub nagrywania filmów, zalecamy wybór właśnie tego szkolenia.

Co oferujemy jako ośrodek szkolenia?

Przede wszystkim wiedzę opartą o wieloletnie doświadczenie z prowadzenia certyfikowanych szkoleń. Do kursantów podchodzimy w sposób indywidualny – zapoznajemy się z realnymi potrzebami uczestników i na podstawie tego przygotowujemy harmonogram szkolenia. 

Szkolenia teoretyczne na nowoczesnej platformie e-learningowej zgodne są z aktualnymi przepisami prawnymi, dzięki czemu nie musisz mieć obaw o to, że nabędziesz nieaktualną wiedzę.

Praktyczne szkolenia odbywają się z wykorzystaniem najnowocześniejszych dronów, dzięki czemu zdobędziesz cenne doświadczenie i poznasz najnowsze standardy technologiczne.

Po ukończonym szkoleniu zapewniamy wsparcie – chętnie pomożemy Tobie w wyborze drona dostosowanego do Twoich potrzeb, a jeśli jakieś zagadnienie związane z prawem lotniczym nie będzie dla Ciebie do końca jasne, również postaramy się odpowiedzieć na wszelkie pytania.

SZKOLENIE TEORETYCZNE

Szkolenie teoretyczne odbywa się za pośrednictwem kursu na platformie e-larningowej.
Zakres merytoryczny szkolenie obejmuje następujące moduły:

W trosce o to, aby nasi kursanci wykonywali swoje loty w pełni świadomie i odpowiedzialnie, zakres szkolenia teoretycznego rozbudowaliśmy o dodatkowe materiały, oparte o nasze praktyczne doświadczenie. W naszej opinii są one równie istotne, co zagadnienia wymagane podczas egzaminu teoretycznego. Dodatkowe materiały poruszają następujące kwestie:

* Wiedza z zakresu zagadnień dodatkowych nie jest wymagana na egzaminie teoretycznym OPEN A2 – stanowi jedynie dodatek do szkolenia.

SZKOLENIE PRAKTYCZNE Z INSTRUKTOREM

Część praktyczna szkolenia odbywa się na świeżym powietrzu w terenie i obejmuje swoim zakresem 4-godzinne zajęcia praktyczne z doświadczonym i certyfikowanym instruktorem, pod okiem którego nauczysz się podstawowych czynności przed lotem i po locie, przydatnych manewrów oraz obsługi niezbędnych aplikacji. Stosujemy również podejście ”sam na sam”, gwarantując, że podczas szkolenia nie będziesz musiał/a dzielić obszaru lotu z innym kursantem.

Szkolenie praktyczne obejmuje następujące zagadnienia:

EGZAMIN TEORETYCZNY

Dowiedz się więcej w zakładce egzamin.

Szkolenie teoretyczne odbywa się za pośrednictwem kursu na platformie e-larningowej.
Zakres merytoryczny szkolenie obejmuje następujące moduły:

CZY EGZAMIN JEST POTRZEBNY?

Tak, podstawą uzyskania uprawnień w kategorii szczególnej jest zdanie egzaminu teoretycznego w formie testu jednokrotnego wyboru (online). Egzamin składa się z 30 losowo wybranych pytań. Do zdania egzaminu wymagane jest uzyskanie co najmniej 75% poprawnych odpowiedzi.

Egzamin teoretyczny jest wliczony w cenę szkolenia.

Czy trzeba być pełnoletnim aby przystąpić do szkolenia?

Nie trzeba być osobą pełnoletnią – minimalny wiek pilota wykonującego loty dronem w kategorii ”Otwartej” to 14 lat (za okazaniem zgody rodzica).

Co należy zrobić przed zapisaniem się na szkolenie?

Przed rozpoczęciem szkolenia należy uzyskać kompetencje pilota A1/A3. Nie przejmuj się, szkolenie to jest darmowe! Poniżej umieściliśmy instrukcję jak założyć profil pilota i operatora w systemie KSID oraz jak nabyć uprawnienia A1/A3.

1. Wejdź na stronę https://drony.gov.pl/
2. Wybierz opcję ”Zarejestruj się”.
3. Rejestrując się podaj swój aktualny adres e-mail oraz numer telefonu, a następnie kliknij ”Rejestruj”. Ważne! Podaj prywatny adres e-mail, nawet jeśli na szkolenie skierowała Cię firma.
4. Na wprowadzony adres e-mail otrzymasz wiadomość zawierającą link aktywacyjny.
5. Uzupełnij wszelkie wymagane pola, utwórz hasło zgodnie z wymaganiami oraz wpisz kod aktywacyjny, który zostanie wysłany w wiadomości SMS na podany numer telefonu.
6. Pu uzupełnieniu danych i ponownym logowaniu wybierz opcję ”Dodaj profil pilota”.
7. Po uzupełnieniu niezbędnych informacji i ponownym logowaniu przejdź do zakładki ”szkolenia i egzaminy – wyniki” (po lewej stronie). Następnie ”przejdź do szkoleń” w prawym górnym rogu strony.
8. Przekierowanie powinno otworzyć się w nowej karcie przeglądarki. W połowie strony możesz wybrać ”Kurs A1/A3”.
9. Po zakończonym szkoleniu powróć do strony głównej, a następnie wybierz zakładkę ”Egzamin A1/A3”.
10. Egzamin składa się z 30 pytań jednokrotnego wyboru. Aby zaliczyć egzamin musisz uzyskać co najmniej 75% prawidłowych odpowiedzi.

Jeśli udało Ci się zaliczyć egzamin – gratulujemy! Po zdanym egzaminie wróć do Krajowego Systemu Informacji Dronowej (KSID) pod adresem https://uav.pansa.pl/

Platforma ta umożliwia Tobie pobranie potwierdzenia zdania egzaminu A1/A3 oraz potwierdzenia rejestracji operatora. 

Procedura rejestracji operatora nie jest skomplikowana i czasochłonna, jednak chętnie udzielimy Ci pomocy, jeśli pojawią się jakieś problemy.

1500,00 

Aby dowiedzieć się czy szkolenie jest właśnie dla Ciebie, skontaktuj się z nami!

Koszyk
Przewijanie do góry